Velikonoční dílničky pro děti z 1. stupně a pro děti ze ZŠ Pec pod Sněžkou

27. 3. 2024

Na středu 27. března jsme se všichni moc těšili, protože jsme čekali návštěvu ze Základní školy v Peci pod Sněžkou. A bylo to velikonoční setkání.

Hned ráno jsme byli rozděleni do družstev, v každém byly děti od 1. do 5. třídy, aby mohli starší kamarádi pomoci těm menším. V každé třídě byly připraveny úkoly – doplňovačky, osmisměrky, hádanky. Každá skupinka dětí dostala kartičku, na kterou nejzdatnější písař zapsal řešení úkolu, na kterém se všichni společně domluvili. Po vyplnění soutěžní kartu odevzdali paní učitelce. V dalších třídách probíhaly dílničky, kde si každý mohl vyrobit nějaký velikonoční výrobek – košíček, zajíčka z papíru apod. Děti, které měly vše hotové, si mohly na chodbě stavět velikonoční puzzle, hrát pexeso nebo si vymalovat jarní obrázek.

Dopoledne uběhlo jako voda a čekalo nás vyhlášení výsledků a rozloučení s kamarády, kteří nám jako poděkování za pozvání dovezli čokoládová vajíčka. Plni dojmů jsme si pak pochutnali na obědě ve školní jídelně.

Mgr. Helena Kaufmannová